pirmaChaimo Frenkelio nominacijos – Algirdui Butkui ir Petrui Goberiui

 

Šiaulių pramonininkų asociacija pagerbė dar du pažangiausius verslininkus – Šiaulių banko valdybos pirmininką Algirdą Butkų ir bendrovės „Kalvis“ ilgametį vadovą Petrą Goberį. Jiems spalio 30 d. įteiktos garsiausio Šiaulių verslininko odos pramonės magnato ir mecenato Chaimo Frenkelio nominacijos.

 

Į Ch. Frenkelio vilą susirinkusius šventės dalyvius pasveikino premjeras Algirdas Butkevičius, Danijos ambasadorius Danas E. Frederiksenas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, ŠPA prezidentas Alvydas Stulpinas.

Šiaulių banko įkūrėjas ir vadovas A.Butkus pagerbtas už sumanius ir profesinius sprendimus, stipraus tautinio verslo plėtrą ir rūpestį jo stabilumu, ilgametės paramos smulkiajam ir vidutiniam verslui inicijavimą, gražią miesto ir regiono vardo sklaidą per atsakingą lietuviškąją bankininkystę.

 

Bendrovės „Kalvis“ buvęs generalinis direktorius P.Goberis nominuotas už metalo apdirbimo pramonės plėtojimą, inovatyvių technologijų diegimą, lietuviškos produkcijos eksporto vystymą, indėlį į Šiaulių miesto ar regiono puoselėjimą, teigiamo įvaizdžio formavimą bei mecenatystę sportui ir kultūrai.

 

„Šiaulių pramonininkų asociacijos taryba, rinkdama nominantus, atkreipia dėmesį į įmonės ir jų vadovų indėlį į Šiaulių regiono ekonomikos kėlimą, verslo plėtrą, inovacijas. Šiemet labiausiai atkreiptas dėmesys į žinomumą Lietuvoje ir už jos ribų“, – sakė Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas.

  1. Goberis pramonėje sukasi jau 55 metus. Neseniai vienos stambiausių Lietuvoje metalo apdirbimo bendrovių „Kalvis“ vairą perdavė sūnui Arnui. Tačiau visai iš įmonės gyvenimo nepasitraukė – dalijasi patarimais ir patirtimi.

 

Verslininkas prisimena – įmonės veikla prasidėjo nuo biokuro katilų gamybos. Skaičiuoja, kad iki šiol jų į Lietuvos ir užsienio rinką iškeliavo per 200 tūkstančių. Įmonė 70 procentų produkcijos eksportuoja į Skandinavijos šalis, Daniją. Kita dalis lieka Lietuvoje.

  1. Goberio teigimu, išlaikyti metalo apdirbimo įmonę sudėtinga. Trūksta aukšto lygio inžinierių ir mechanikų. Jų šalies aukštosios mokyklos paruošia mažai, dalis specialistų iškeliauja į užsienį. Šiaulių universitetas – „moteriškas, orientuojasi labiau į humanitarinius ir socialinius mokslus“.

 

„Universitetą baigusiems žinių nepakanka, juos dar apmokome. Kad taptų geru inžinieriumi, reikia kelių metų. Tačiau būna, kad ir apmokytus išsivilioja kitos įmonės. Pasiūlo didesnį atlyginimą ir išeina“, – daugelį metų nesikeičiančią situaciją aiškina patyręs verslininkas.

 

Nominacija apdovanotas A. Butkus bankininkystei skyrė 20 gyvenimo metų. Jo teigimu, Šiaulių bankui išsilaikyti rinkoje ir konkuruoti su skandinaviškais bankais buvo visuomet sudėtinga.

 

Šiaulių banko valdybos pirmininkas įmonės augimo sėkme laiko bendradarbiavimą su smulkiaisiais ir vidutiniais verslininkais. Bankas pirmasis diegė į tokias įmones orientuotus verslo planus, siūlė kreditines lengvatines linijas, bene vieninteliai teikė garantijas paskoloms.

 

„Kodėl mes galvojame, kad norvegiškas, švediškas, vokiškas bankas pasirūpins geriau nei lietuviškas? Būdami maži vadovaujamės formule – daugiau ir kruopščiau dirbti, todėl iki šiol išlikome“, – sakė A. Butkus.

 

Ch. Frenkelio nominaciją įsteigta pernai, per ŠPA veiklos 25-ąjį jubiliejų.

 

Ji teikiama Lietuvos ir užsienio piliečiams už asmeninius nuopelnus versle, keliant Šiaulių regiono ekonomiką, už verslo plėtrą, inovacijas, verslo aplinkos ir kultūros tobulinimą, mecenatystę, aktyvų dalyvavimą visuomeninėje veikloje, už indėlį į Šiaulių miesto ar regiono puoselėjimą bei teigiamo įvaizdžio formavimą, pateikiant užsienio visuomenei Šiaulių regiono patrauklumą, skatinant verslo ryšius.

 

Pirmi du laureatai pasveikinti per praėjusį rudenį surengtą šventę. Statulėlės įteiktos Chaimo ir Doros Frenkelių bei jų sūnaus Jokūbo šeimų atstovams. Taip įvertintas jų prosenelių nuopelnas Šiaulių ekonominiam, kultūriniam, socialiniam gyvenimui, taip pat įkvepiantis verslumo, mecenatystės ir filantropijos pavyzdys.

 

Antroji nominacija įteikta bendrovės „Rūta“ ilgamečiam direktoriui Algirdui Gluodui. Jis įvertintas už šimtametės pramonės tradicijų išlaikymą, nacionalinio produkto ir tautinių vertybių puoselėjimą, inovacijas versle ir mecenatystę.