bilde4„Bodesos“ koziris – grūdintas stiklas

Stiklo paketų gamintoja Šiaulių UAB „Bodesa“ kitąmet pati pradeda gaminti grūdintą stiklą – jo gaminių paklausa Europoje auga kaip ant mielių.

„Pradėsime gaminti saugų – grūdintą stiklą, iš jo darysime įvairių dydžių stiklo paketus. Įmonei tai bus didžiulis proveržis“, – įsitikinęs Rolandas Gabrielaitis, „Bodesos“ direktorius.
„Bodesa“ iki 2017 m. birželio planuoja baigti beveik 6,5 mln. Eur vertės modernizavimo projektą, kuriam pagal priemonę „Regio Invest LT+“ numatyta 2,1 mln. Eur ES fondų paramos. Įmonė pasistatys naują gamybos cechą, nusipirks modernią stiklo grūdinimo krosnį, itin didelių matmenų stiklo paketų gamybos liniją, pažangius ir našius stiklo raižymo įrenginius.

Šiuo metu grūdintą stiklą „Bodesa“ perka iš kitų tiekėjų. Įsigijusi daugiau nei 1 mln. Eur vertės stiklo grūdinimo krosnį ir pradėjusi stiklą grūdinti pati, įmonė nebepriklausys nuo tiekėjų keliamų sąlygų, galės geriau kontroliuoti stiklo kokybę. Kartu įmonė turės galimybę gaminti kur kas daugiau aukštos pridėtinės vertės sudėtingų gaminių iš stiklo.
Anot p. Gabrielaičio, „Bodesa“ planuoja, kad modernizavusi gamybą per 2–3 m. savo pardavimo pajamas nuo dabartinių 11 mln. Eur padidins iki 15 mln. Eur. Kiek vėliau tikisi pasiekti iki 20 mln. Eur apyvartą. Jo teigimu, pajamos didės ir dėl to, kad augs gamybos mastai.

Brangesni gaminiai

„Gaminant paprastus paketus iš dviejų stiklų, sugaištama beveik tiek pat laiko, kiek darant sudėtingą, geresnių techninių savybių gaminį, kurio pardavimo kaina kur kas didesnė. Paketų su grūdintais stiklais kaina rinkose beveik du kartus didesnė“, – aiškina jis.
Paklausą didins ir nuo šio lapkričio įsigaliojęs reikalavimas, kad nauji pastatai atitiktų A energinio naudingumo klasės reikalavimus – tokiuose pastatuose turi būti montuojami langai su trijų sluoksnių stiklo paketais. Tikėtis pajamų augimo leidžia ir tai, kad architektai projektuoja vis daugiau pastatų su stiklo konstrukcijomis. Išpopuliarėjo ir papildomi stikliniai fasadai, kuriais dengiami pastatai, siekiant apsisaugoti nuo triukšmo ir taupyti energiją.

„Bodesa“ šiuo metu eksportuoja apie 80% stiklo paketų. Juos perka Estijos, Latvijos, Lenkijos langų ir fasadų gamintojai, kurie savo produktus parduoda galutiniams užsakovams Švedijoje, Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje. Įmonė neabejoja, kad įgyvendinus modernizavimo projektą išaugs ir eksportas.

„Vieni didžiausių mūsų klientų iš Estijos nuolat kartoja – nesulaukiame, kada „Bodesa“ pradės gaminti grūdintą stiklą. Jie norėtų kuo greičiau duoti mums papildomų užsakymų“, – sako p. Gabrielaitis. Anot jo, konkuruoti rinkose padeda gaminių kokybė ir ne per vienus metus sustyguota logistika, leidžianti užsakovams pristatyti stiklo paketus per trumpą laiką ir nepažeistus.
„Kasdien išvežame produkciją 30–35 įmonėms, esančioms 4 valstybėse, ir labai retai vėluojame, beveik nesudaužome produkcijos. Prisideda ir gera logistika – pvz., estų klientams iš Lietuvos paketus atvežame greičiau, nei juos sugeba atgabenti vietos paketų gamintojai. Todėl ir šiandien Estijoje pavyksta užimti nemažą rinkos dalį, o ateityje tikimės ją dar padidinti“, – konkurencinius pranašumus mini p. Gabrielaitis.

Pasak p. Gabrielaičio, modernizavus pagrindinė produkcija išliks stiklo gaminiai. Su šia veikla siejasi ir kitos „Bodesos“ veiklos sritys – aliuminio ir berėmių konstrukcijų gamyba, plastikinių langų gamyba, statyba ir renovacija.
„Skirtinga mūsų veikla papildo viena kitą, užtikrina sinergiją, pvz., renovuodami galime naudoti savo gamybos langus, konstrukcijas. Praplėtus konstrukcijų gamybą, renovacijos padalinys galės sulaukti daugiau užsakymų, pasiūlydamas platesnį gaminių spektrą. Kita vertus, kiekviena veikla gali gyvuoti atskirai“, – aiškina jis.
logo_big

Autorė E. Markevičienė