bilde (1)Didesnio pelno priežastis – aktyvus dėmesys aplinkai

Efektyvi gamyba ir ekologiška mąstysena – du tarpusavyje susiję verslo vystymo žingsniai. Tuo įsitikino ir Šiauliuose įsikūrusi bendrovė „Putokšnis“. Pasinaudojusi Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone „Eco-inovacijos LT+“ bendrovė gali pasigirti padidėjusia gamyba ir sumažėjusiu žaliavų ir elektros energijos sunaudojimu.

Perdirbdami sutaupys ir didins gaminių pasiūlą

Šiandien polietileno tereftalato (PET) ruošinių ir butelių gamyba bei prekyba užsiimanti bendrovė „Putokšnis“ gali pasigirti technologiniu pranašumu – ES investicijų dėka įsigyta moderni įranga leido įmonei pradėti gaminti naujus PET ruošinių modelius. Taip pat įsidiegtų technologinių ekoinovacijų dėka įmonės gaminiai taps ekologiškesni ir geriau išsaugos supakuotų produktų savybes – to šiuo metu negali pasiūlyti daugelis konkurentų.

Įmonės administracijos direktorė Dovilė Šteimantienė teigia, kad pasinaudojus Ūkio ministerijos administruojama ES investicijų priemone „Eco-inovacijos LT+“ ir įsidiegus technologines ekoinovacijas, įmonė sumažino pirminių žaliavų naudojimą ir taip padidino verslo našumą. Gamybos proceso metu brokuotą arba reikalavimų neatitinkantį plastiką įmonė panaudoja antrą kartą. „Mūsų veikla nėra šio plastiko žaliavos gamyba, bet pasinaudoję ES priemone gebėsime dalį savo PET produkcijos perdirbti didesniais kiekiais bei panaudoti antrą kartą“, – teigia pašnekovė.
Taip pat įmonė planuoja pasinaudojusi įgyvendinant projektą įsigyta įranga pradėti gaminti naujus PET ruošinių modelius ir taip praplėsti įmonės gaminių asortimentą.

Ekoinovacijų projektas jau viršijo lūkesčius

Atstovė pasakoja, kad kvietimas teikti paraiškas pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“ pasirodė tinkamiausiu laiku, kada įmonė kūrė investicinius planus. „Metų pradžioje išsikėlėme tikslą orientuotis į beatliekinę gamybą, priemonė „Eco-inovacijos LT+“ padėjo laiku ir vietoje pritaikyti mūsų programą. Dar net neįpusėjome šio projekto, bet jau gerokai viršijome lūkesčius. Ateityje svarstome samdyti daugiau darbuotojų įmonės veiklai plėsti“, – tikina ji.

„Eco-inovacijos LT+“ priemonė padeda įmonėms vystyti tvaresnio verslo modelius, savo veikla daryti mažesnį poveikį aplinkai. Priemonės suteikiamų investicijų dėka įsigyta inovatyvesnė gamybos įranga ir technologijos padeda sumažinti atliekų kiekį ir taip tausoti gamtą bei sutaupyti sunaudojamų žaliavų.
Pasak pašnekovės, į aplinkosaugą orientuota įmonė kuria patrauklesnį įvaizdį klientų akyse. „Stengiamės viešinti šį privalumą savo klientams, nes tai didina galimybę praplėsti jų ratą ir prekę padaryti patrauklesnę pirkėjui“, – pabrėžia D. Šteimantienė.Verslą kvies teikti paraiškas

Artimiausiu metu bus skelbiamas kvietimas įmonėms teikti paraiškas projektams pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“ finansuoti. Šia Ūkio ministerijos administruojama ES investicijų priemone gali pasinaudoti smulkusis ir vidutinis verslas.

Priemonei skirta 86,89 mln. eurų ES investicijų. Įmonėms skiriamas finansavimas technologinių ekoinovacijų diegimui, t. y., investicijoms į įrenginius ir technologijas, kurios padėtų sumažinti neigiamą ūkinės veiklos poveikį aplinkai: tausotų gamtos išteklius, remtųsi beatliekine gamyba, pakartotiniu atliekų naudojimu ir (ar) perdirbimu, atliekamos šilumos panaudojimu ir pan.