30127020_2109322735759396_6176459466125344768_oInžinerijos licėjaus kūrimui tikimasi pramonininkų partnerystės

Balandžio 6 d. Šiaulių pramonininkų asociacijos taryba lankėsi S.Daukanto gimnazijoje. Vizito tikslas – susipažinti su gimnazijos planais tapti inžinerijos licėjumi. Gimnazijos direktoriaus V. Kantausko teigimu, yra noras sukurti specializuotą licėjų, kuriame mokytųsi iki 120 mokinių, turinčių gabumų matematikai, informacinėms technologijoms bei gamtos mokslams. Licėjus siektų padėti mokiniams pasiruošti inžinerinės pakraipos studijoms.

ŠPA atstovai svarstė, kad reiktų daugiau dėmesio ir pasiruošimo skirti tokio projekto išskirtinumui – turėti konkretesnius tikslus, ko siekiama, kiek mokinių galėtų likti mokytis Šiauliuose, kiek – dirbti Šiaulių įmonėse.

“Jeigu norime tikrai sėkmingo licėjaus, turime laužyti stereotipinį požiūrį, galvoti apie tarptautiškumą ir siekti regioninio licėjaus kalibro. Kitu atveju tai gali tapti tik dar vienas statistinis vienetas su pakraipa į tiksliuosius mokslus. Tai nėra blogai, tačiau mes, pramonininkai, norime prisidėti prie išskirtinio, konkurencingo projekto, kuris atitiktų ir mūsų požiūrį į veiklą – būk kitoks, būk pirmas, turėk labai aiškius tikslus”,- kalbėjo ŠPA prezidentas Alvydas Stulpinas.