img_20161116_110357Verslininkai jaunimui: „Reikia jaunų žmonių su degančiomis akimis”

Į darbo paieškas įnikusiems jaunuoliams daugiausia streso ir baimės kyla dėl darbo pokalbių. Susitikimas akis į akį su darbdaviu oficialioje aplinkoje kainuoja nemažai įtampos, o ir darbo pokalbių būna toli gražu ne vienas, kol pavyksta įsidarbinti norimoje įmonėje.

Šiaulių pramonininkų asociacija šiemet organizuoja išskirtinį renginį, kuriame aktyviai dalyvauti kviečia miesto ir regiono jaunimą ir siūlo galimybę su būsimais darbdaviais pabendrauti neoficialioje aplinkoje. Užmegzta pažintis su verslo atstovais jiems gali atverti kelius į sėkmingą profesinę karjerą.

Galimybė jaunimui – dalyvauti gausybėje darbo pokalbių iš karto

Lapkričio 16 dieną vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatytas kitą savaitgalį Šiaulių arenoje per Verslo ir pasiekimų parodą antro aukšto fojė veiksiantis Karjeros ir kontaktų klubas. Šiaulių verslininkų iniciatyva suorganizuotame renginyje jaunimui savo veiklą ir galimas darbo perspektyvas pristatys net trisdešimties įmonių atstovai. ŠPA vykdančiojo direktoriaus Egidijaus Anglickio teigimu, šis renginys ypač naudingas tuo, kad jauni žmonės per trumpą laiką gali dalyvauti ne viename, bet dešimtyje ar daugiau darbo pokalbių. Tai – didžiulis privalumas.

Renginio organizatorius itin džiugina parodytas verslininkų susidomėjimas ir sutikimas dalyvauti renginyje, todėl tikimasi, kad ir jaunimas neapvils. ŠPA prezidentas Alvydas Stulpinas kviečia jaunuolius atvykti, kaip jis juokaudamas pavadino, į šią darbo biržą ir žengti pirmąjį žingsnį į sėkmę: „Kviečiu visus, kad atvyktų, dalyvautų. Mes už rankutės padėsime perlipti tą pirmą susitikimą su įmonėmis. Personalo, skyrių vadovai paaiškins, kokių specialybių reikia, kaip reikia save parduoti, kokių lūkesčių turi ir t. t. ”

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Šiaulių miesto savivaldybės Ekonomikos ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Šmidtienė teigė, kad Savivaldybė orientuojasi į jaunimą ir įgyvendina jaunimo verslumo programą. Specialiai į šį renginį buvo pakviesti pranešėjai, kurie, tikimasi, savo pavyzdžiu įkvėps atvykusiuosius ir suteiks ryžto imtis savojo verslo. Kaip žinia, Šiaulius palieka daug jaunimo, todėl Savivaldybės tikslas yra sudominti jaunus žmones pasilikti gimtajame mieste.

„Tikslas yra, kad kuo daugiau jaunų žmonių pasiliktų Šiauliuose, pradėtų verslą, susikurtų sau darbo vietą ir naujas darbo vietas kitiems. Taip pat renginio metu pristatysime Jaunimo verslumo idėjų konkurso nugalėtojus. Jie taip pat pasidalys savo patirtimi”, – sakė K. Šmidtienė.

Verslo inkubatoriaus vadovas pristatė pranešėjus, kurie maloniai lauks visų, norinčių išgirsti apie verslo sėkmę, ir tų, kurie nori būti ne samdomi darbuotojai, o darbdaviai. Atvykusieji į renginį galės išklausyti sėkmingų verslininkų: Roko Tamošiūno, Aliaus Valio, Mariaus Pereščiaus, Linos ir Tomo Klimašauskų, pranešimus.

Studentai vieningi: toks renginys neabejotinai naudingas

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir studentai iš Šiaulių universiteto bei kolegijos. Visi jie sutartinai teigė besidžiaugiantys suteikiamu šansu vienoje vietoje pabendrauti su daugybe darbdavių, išgirsti jų lūkesčius, pristatyti save, susirasti praktikos ar darbo vietą.

„Tai iš tiesų yra didelė galimybė studentams atvykti ir ne tik pamatyti kažką, bet ir parodyti save darbdaviams. Tokia galimybe turėtų pasinaudoti visi studentai, ypač absolventai, kadangi jų laukia ateitis, o ją reikia planuoti patiems. Manau, kad šis klubas tikrai turėtų studentams pasiteisinti”, – įsitikinusi Šiaulių kolegijos studentė Justina.

Tokios pat nuomonės laikosi ir Šiaulių universitete studijuojanti Evelina. Mergina jau trečią kartą dalyvaus tokiame renginyje, todėl jo reikalingumu net neabejoja: </>„Tu gali susitikti su darbdaviu neoficialioje aplinkoje, nes, kai pakviečia į darbo pokalbį, tu ateini susijaudinęs, įsitempęs, vienas pats, o ten draugiškai gali pasikalbėti su darbdaviu apie savo lūkesčius. Įmanoma susitarti ir dėl praktikos vietos.”

O Šiaulių kolegijos studentas Mindaugas, kalbėdamas apie būsimą renginį, įžvelgia vien tik pliusus. Tiesa, pastebi, kad daugiausia noro visgi turi parodyti patys jaunuoliai ir drąsiai, ryžtingai bendrauti su verslininkais.

„Reikia pačiam ateiti, nes niekas čia už rankos neatitemps”, – neabejoja Mindaugas.

ŠPA prezidentas Alvydas Stulpinas jaunuolius ragina drąsiai ir aktyviai dalyvauti Karjeros ir kontaktų klube ir kalbėtis su darbdaviais, net žinant, kad neturi reikiamų kompetencijų. Viskas ateina savo laiku: „Mes, pramonininkai, į savo įmones tikrai norime priimti jaunus žmones. Nereikia kompetencijų, reikia noro ir kad degtų akys. Jei tik akys degs, mes viską duosim, išmokysim, suteiksim visas galimybes likti Šiauliuose ir ne tik Šiauliuose. Su tais, kurie ateis į klubą, tikrai galima kalbėtis, susitarti ir manau, kad sėkmė lydės abi puses.”

Karjeros ir kontaktų klubas Šiaulių arenoje vyks lapkričio 24 d. 13.30-15.30 val., o jame laukiami visi, norintys susitikti su verslo atstovais, išgirsti jų ir išsakyti savo lūkesčius.

Capture