Ūkio ministras su SPA prezidentuEvaldas Gustas: „Džiugu, jog Šiauliuose vyksta stambios investicijos.“

Šiauliuose apsilankęs LR Ūkio ministras E. Gustas savivaldybėje vykusiame susitikime su verslo atstovais, pristatė informaciją apie 2013 – 2020 m. Europos sąjungos finansavimo laikotarpio programas, prioritetus, finansavimo modelius. Viceministras vardijo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų, smulkaus ir vidutiniojo verslo konkurencingumą, pramonės įmonių energetinio efektyvumą bei kitas finansavimo kryptis.

Šiuo finansavimo laikotarpiu ministerija administruoja 1 milijardo eurų paramą. Pagal tirtą poreikį reikėtų 3 milijardų eurų. Prioritetai teikiami naujoms technologijoms, inovacijoms skatinti, kurti aukštos pridėtinės vertės produktus.
Šiuo laikotarpiu parama teikiama tik smulkiam ir vidutiniam verslui, toks yra Europos Komisijos reglamentavimas.

Išskirtinis šis laikotarpis ir supaprastintomis investavimo sąlygomis pretenduojant į paramą. Taikoma visuotinė dotacija – inovaciniai čekiai. Regionuose besikuriančioms įmonėms taikomos subsidijos.

Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas susitikimo metu Ūkio ministro domėjosi apie dabartinį regionų mažumų mažinimo išskaidymo priemones. E. Gustas patikino, kad prieš planuojant savo veiksmų planą daromos tam tikros apklausos per asocijuotas verslo struktūras. Taip pat dabar iš pretendentų braukiamos žiedinės savivaldybės – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos rajonai, nes iš pirmųjų kvietimų pastebėta, jog gali susižerti didžiąją dalį paramos.
Vienas svarbiausių Šiaulių žingsnių, skatinant naujų verslų kūrimąsi – mieste kuriamas vienas iš 5 Lietuvoje bendradarbystės centrų. Toks centras, orientuotas į skaitmenines ir kūrybines industrijas, kurio veiklą finansuos Ūkio ministerija, pasak Evaldo Gusto turi dideles perspektyvas.

Ministras E. Gustas pasidžiaugė, kad Šiaulių verslas aktyviai naudojasi ES struktūrinių fondų parama. Ankstesniuoju finansavimo laikotarpiu Šiauliuose paramą gavo 155 projektai, iš jų net 107 projektai susiję su verslu. Investuota 53 mln. europinių lėšų, todėl palygus Šiaulių m. su tuo, kas buvo prieš dvejus-trejus metus, labai pasikeitę – plečiasi, pramonė auga.