Neeiliniame ŠPA tarybos posėdyje svečiavosi LPK viceprezidentas V.Janulevičius ir Šiaulių universiteto rektorius D.Šiaučiūnas

2020 m. vasario 14 d.

Vakar, vasario 13 d., vyko Šiaulių pramoninkų asociacijos tarybos neeilinis posėdis. Į posėdį buvo pakviesti Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas, SIA BOD GROUP valdybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius ir Šiaulių universiteto rektorius Darius Šiaučiūnas. Taip pat aktyviai dalyvauti buvo kviečiami visi asociacijos nariai.

LPK prezidentas Robertas Dargis baigia antrą kadenciją ir pagal įstatus turi būti renkamas naujas konfederacijos prezidentas. Kaip vienas iš galimų kandidatų į LPK prezidentus prisistatė dabartinis viceprezidentas V.Janulevičius, kuris trumpai pristatė SIA BOD GROUP ir išsamiai pristatė Lietuvos pramonininkų konfederacijos viziją ir misiją.

BOD GROUP priklauso trys prekės ženklai: tai SoliTek, Bod Lenses ir BOD. SoliTek yra saulės elementų bei modulių gamintojai, bei saulės technologijų sprendimų tyrėjai ir saulės elektrinių instaliuotojai. Bod Lenses yra viena moderniausių personalizuotų optinių lęšių laboratorijų Baltijos šalyse bei Rytų Europoje. BOD yra didžiausia pramoniniu būdu įrašomų CD, DVD, Blu-Ray diskų gamintoja Baltijos šalyse.

V.Janulevičius taip pat kalbėjo apie ilgalaikius LPK tikslus ir ateities iššūkius verslui. Įvardijo šiuos: konkurencinga darbo rinka, produktyvumo auginimas, įmonių technologinis atsinaujinimas, įmonių prieiga prie finansų, aukštesnės pridėtinės vertės produktai ir paslaugos, nestabili verslo aplinka, valstybės struktūrinės reformos, kvalifikuotos ir nekvalifikuotos darbo jėgos trūkumas bei visuomenės nuomonės apie verslą ir pramonę, jų vykdomą socialinę ir ekonominę misiją, keitimas. Pristatė įsteigtus Energetikos skaitmeninį inovacijų (Smart Energy DIH) ir Išmaniųjų sveikatos skaitmeninių inovacijų (Smart Health DIH) centrus. Išsakė savo viziją dėl tolimesnės LPK veiklos.

Šiaulių universiteto rektorius Darius Šiaučiūnas pasisakė apie Šiaulių universiteto ateitį ir ko visuomenė gali tikėtis. Kaip visi žino, Šiaulių universitetas turėtų prisijungti prie Vilniaus universiteto ir tapti jo padaliniu Šiaulių mieste. Tokį ketinimą ŠU ir VU pasirašė. Tačiau šių universitetų jungimą ir jo procesą spręs LR seimas. Kol nėra LR seimo sprendimo tol Šiaulių universiteto vardas egzistuoja. Visgi jei LR seimas pritars universitetų susijungimui, Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, kuriame didžiąja dauguma bus ugdomi pedagogai. Taip pat VU Šiaulių akademijoje bus galima studijuoti ekonomiką, informatiką, elektronikos inžineriją ir robotiką, humanitarinius mokslus. Bet svarbiausias klausimas, vienu ar kitu atveju, išlieka, kaip pritraukti jaunimą studijuoti Šiaulių mieste?

Posėdyje dalyvavo ŠPA tarybos nariai, asociacijos nariai ir svečiai.