NP5 laužo standartus architektūroje

Pristatome Šiaulių pramonininkų asociacijos narę – „NP5 grupė“. Sparčiai auganti įmonių grupė jau
šį pavasarį Šiauliuose pradeda naujos gamyklos statybas. Apie „NP5 grupės“ istoriją, viziją bei keliamus uždavinius kalbamės su jos direktoriumi Renaldu Marcišausku.

Kas slepiasi po pavadinimu „NP5“?

Mūsų istorija prasidėjo 2008-aisiais Šiauliuose. Iš pradžių dirbome individualių namų projektavimo srityje, bet netrukus išaugome į darnią projektuotojų ir statytojų grupę, įgyvendinančią stambiaplanius projektus visoje Lietuvoje. Dabar „NP5“ yra Lietuvoje ir Olandijoje veikianti įmonių grupė, kurią sudaro pastatų projektavimo ir statybos darbų bendrovės bei šiemet pradedama statyti inovatyvių lengvo plieno karkaso produktų gamykla. „NP5 grupės“ įmonių veiklą skirstome į „NP5 Projects“, „NP5 Constructions“, „NP5 House“, „NP5 Technology“ ir „NP5 Innovation“.

„NP5 Projects“ specializacija – profesionalūs architektūros sprendimai. „NP5 Constructions“ užsiima vidutinio ir stambaus masto komercinių, administracinių, ūkinių ir kitokių pastatų projektų rengimo ir įgyvendinimo, rekonstrukcijos bei renovacijos darbais.

„NP5 House“ bendrovės išskirtinumu pavadinčiau sėkmingiausių Lietuvoje kartotinių individualių namų projektų rengimą ir prekybą www.namuprojektas.lt. Taip pat netrukus, jau šį pavasarį, Šiaulių mieste pradėsime statyti naują gamyklą „NP5 Technology“. Joje gaminsime lengvo plieno karkaso elementus, konstrukcijas ir baigtinius produktus, modulinius namus. Lengvas plieno karkasas yra pigiausia ir efektyviausia iš šiuo metu egzistuojančių karkasinių konstrukcijų statybos technologijų.

„NP5 Innovations“ pagrindinis dėmesys skiriamas inovacijoms vystyti. Šiuo metu kuriamas vienas iš mūsų baigtinių produktų – modulinis A+ energetinės klasės lengvo plieno karkaso namas su visu įrengimu; taip pat vystomas projektas kuriant priemones vaikams su negalia.

Kuo esate ypatingi?

Mūsų patirtis bei specializacija padėjo nuosekliai augti bei užimti reikšmingą vadinamosios produktinės architektūros nišą Lietuvos statybų sektoriuje. „NP5 grupės“ siūloma alternatyva – Vakarų šalyse pasiteisinęs produktinio bendradarbiavimo modelis. Pastarasis leidžia eliminuoti nežinomybės faktorių užsakovui bei suteikia galimybę įsigyti architektūrinius projektus bei statybų darbus kaip galutinį produktą. Aiškiai matant savo pirkinį, įvertinant ir palyginant galimas alternatyvas bei mokant už aiškų rezultatą, tikslas pasiekiamas kur kas efektyviau.

„NP5 grupė“ darbais įrodoi, kad daugelis gyvenamųjų, ūkinių ir komercinių objektų Lietuvoje gali būti statomi santykinai mažesnėmis sąnaudomis, išvengiant rizikų dėl kokybės. Tam tiesiog reikia, kad statytojai mokėtų standartizuoti savo paslaugas.

Šiuo metu kuriate ir elektroninę parduotuvę, kurioje prekiausite namų projektų pasiūlymais ir baigtinių karkasinių namų prekiniais ženklais. Kiek galvojate plėsti savo pasiūlymų spektrą?

Nors mūsų elektroninėje parduotuvėje rasite didelį kartotinių namų projektų asortimentą ir baigtinių namų pasirinkimą, gausa nėra ir nebus pagrindinis tikslas. Į asortimentą bus įtraukti tik energetiškai efektyviausi, šiaurinei klimato zonai pritaikyti kartotiniai namų projektai ir baigtiniai namai. Norime, kad tai, ką siūlome, būtų tikrai kokybiška, tad pirmiausia prioritetą teiksime kiekvieno „produkto“ kokybei, o ne skaičiui. Vis tik ilguoju laikotarpiu keliame sau tikslą sukurti didžiausią energetiškai efektyvių kartotinių namų projektų e-parduotuvę Europoje. Ją galėsite pasiekti adresu www.houseprojects.com. Kviesime prisijungti projektuotojus ir karkasinių, SIP skydų, klijuoto medžio masyvo namų gamintojus, įtraukdami jų sėkmingiausius baigtinius namus ir namų projektus į parduotuvės asortimentą.

Ar galėtumėte išskirti, kokiais principais vadovaujatės savo darbe?

Mūsų grupė vadovaujasi penkiais pagrindiniais principais: paprastumu, efektyvumu, tikslumu, universalumu bei siekiu tarnauti visiems penkiems pagrindiniams žmogaus pojūčiams. Tokį požiūrį vadiname „tarnaujančia architektūra“.

Kaip apibūdintumėte bendrovės kultūrą?

Mūsų komandos nariai – savo amato fanatikai, siekiantys savo pavyzdžiu įtvirtinti aukštesnį profesionalumo bei aptarnavimo kokybės standartą rinkoje. Į kiekvieną naują projektą žvelgiame kaip į iššūkį, kurio sprendimas – ne tik mūsų darbas, pareiga, bet ir didelis malonumas.

Per visą grupės gyvavimo laikotarpį komandos branduolys praktiškai nesikeitė. Jį sudaro aukščiausios kvalifikacijos specialistai, atsakingi už architektūrinių ir statybinių projektų valdymą. Maža rotacija bei išlaikytas kvalifikuotas ekspertų branduolys yra pagrindinė priežastis, dėl kurios „NP5 grupė“ Lietuvoje yra siejama su pasitikėjimu ir darbų kokybe.

Ačiū už pokalbį.