Presentation1Pagerbtos geriausiai dirbančios ekologijos tarnybos ir specialistai ir paskelbti LPK konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ nugalėtojai.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos Aplinkos apsaugos komitetas ir VšĮ “Grunto valymo technologijos”, bendradarbiaudami su Aplinkos ministerija, antrą kartą surengė šalies įmonių “Geriausiai dirbančių aplinkosaugos tarnybų ir aplinkosaugos specialistų” konkursą.

Įmonių aplinkosaugos tarnybos ir jų specialistai atlieka reikšmingą darbą, siekiant mažinti pramonės įmonių neigiamą poveikį aplinkai, vykdant prevencines priemones, skiepijant dirbančiųjų atsakomybę už aplinkosauginių teisės aktų, taisyklių laikymąsi ir vykdymą.

Šiais metais geriausiai dirbančių įmonių aplinkosaugos tarnybų grupėje nugalėtojais komisija pripažino:

I vieta UAB “Šiaulių vandenys”

II vieta VĮ “Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija”


Geriausiai dirbančių specialistų ekologų grupėje laimėtojais skelbiami:

I vieta Rita Androsovienė, vyr. ekologė, “Šiaulių vandenys”

II vieta Sonata Lapinskienė, skyriaus vadovė, UAB “Philip Morris Lietuva”


Laimėtojai pagerbti raštais ir piniginėmis paskatinamosiomis premijomis. Sveikindamas geriausius aplinkosaugos specialistus Lietuvos pramonininkų konfederacijos Aplinkosaugos komiteto pirmininkas R. Miliauskas pasakė: “Pokyčiai aplinkosaugoje yra lėti ir vyksta tik atkaklaus ir nuoseklaus darbo dėka. Todėl kiekvieną profesionalą šioje srityje turime vertinti, nes nuo jų priklauso mūsų šalies, visos planetos ateitis”.

Nugalėtojus taip pat sveikino Aplinkos ministerijos kancleris V. Auglys.

Vyriausybėje gruodžio 15 d. įvyko konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Jau 21 kartą Lietuvos pramonininkų konfederacija rengia konkursą, skirtą įvertinti ir pagerbti reikšmingiausius, rinkoje pripažinimo sulaukusius produktus ir projektus bei paslaugas. Šiemet nugalėtojams įteikti 67 medaliai: 62 aukso ir 5 sidabro. Taip pat medaliai įteikti ir trims Šiauliuose veikiančioms įmonėms: UAB „RŪTA“ ir jos gaminiui „Šokoladinė pica „; AB „Naujoji Rūta“ su dražė “Migdolai su karameliniu glaistu ir Himalajų druska” ir ekologijos ir aplinkosauginės pramonės grupėje: Šiaulių miesto vandentiekio tinklo hidraulinio modelio ir netekčių mažinimo sistema – UAB „Šiaulių
vandenys“.


Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis „Lietuvos Metų gaminys 2017“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje pasveikino visus gamintojus ir eksportuotojus bei pasidžiaugė jų inovatyviais, sėkmingais sprendimais. Premjeras pabrėžė, kad labai svarbu atkreipti visuomenės dėmesį į Lietuvos gamintojų produkciją. „Dažnai tenka važinėti po regionus. Turiu pripažinti, kad daug ko ir pats nežinojau, ką turime, ką gaminame. Mūsų gamintojų potencialas – didžiulis, o ekonomika šiuo metu tvirtai laikosi ant abiejų kojų“, – sakė premjeras.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis pasidžiaugė, kad Lietuvos metų gaminio konkurse dalyvauja ne tik tradiciniai lietuviškos pramonės produktai, bet ir projektai bei inovatyvios paslaugos. „Kadangi mūsų pramonės įmonės didžiąją dalį savo produkcijos eksportuoja, tai išradingumo, išskirtinumo ir kokybės, kad galėtų konkuruoti globaliose rinkose, reikia tikrai daug. Augantis mūsų pramonės produkcijos eksportas tik dar kartą patvirtina Lietuvos gamintojų aukščiausio lygio profesionalumą ir kūrybiškumą. Tai atspindi ir „Lietuvos metų gaminio 2017” konkurso laureatų gaminiai bei projektai”, – kalbėjo R. Dargis.

Kaip visada, daug inovatyvių ir įdomių produktų konkursui pateikė maisto pramonės įmonės. Maisto gamintojai yra svarbūs Lietuvos ekonomikos žaidėjai, kuriantys apie 13 proc valstybės BVP. Vartotojų pasirinkimo tendencijos visame pasaulyje – sveikatai palankesni produktai, ekologiški produktai. Tarp Metų gaminio medalininkų – nemažai būtent tokių gaminių.

Reikšminga, kad tarp nugalėtojų yra inovatyvios tekstilės gaminiai. Lietuvos tekstilė yra gerai žinoma užsienio rinkose. Mūsų pramonės inovacijas savo kariams, specialiųjų tarnybų pareigūnams perka užsienio valstybių užsakovai.

Šiemet daug apdovanotojų statybų ir statybinių medžiagų pramonės grupėje. Tai – viena lyderiaujančių pramonės šakų Lietuvoje, seniai peržengusi Lietuvos ribas ir teikianti tiek statybos paslaugas, tiek eksportuojanti statybines medžiagas bei inžinerinius sprendinius į daugelį rinkų.

Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produktus ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą.

Paraiškų vertinime dalyvauja specialiai suburta savo srities profesionalų komisija, kurią sudaro: Standartizacijos departamento, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, Aplinkos vadybos ir audito instituto, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos, Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos, Kauno technologijos universiteto, Lengvosios pramonės centro, Kauno ir Vilniaus kolegijų, atskirų pramonės ir verslo asociacijų ekspertai.

„Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimo gali siekti visos Lietuvoje registruotos įmonės ir teikti tik Lietuvoje pagamintus gaminius, esančius rinkoje (kaip ir statybos objektus – eksploatacijoje) ne mažiau kaip pusę metų.

Lietuvos metų gaminio 2017 medalių laimėtojai čia