Robotizacija Lietuvos gyventojams baimės nekelia

Dėl demografinių pokyčių ir technologijų pažangos pasaulyje iki 2020 m. darbo vietų gali sumažėti net 5 milijonais. Apskaičiuota, kad iš viso gali būti prarasta 7,1 mln. darbo vietų, iš jų dauguma – administracinio pobūdžio darbai. Nepaisant to, daugiau kaip pusė dirbančiųjų Lietuvoje jaučiasi saugūs dėl savo darbo vietos ir neįžvelgia, kad artimiausioje ateityje dėl technologijų progreso galėtų prarasti darbą.

Nedarbas šiauliečiams negresia

Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas „Šiaulių naujienoms“ sako, kad bent jau kol kas šiauliečiams nedarbas tikrai negresia.

„Ne visos Šiaulių įmonės žmogiškuosius išteklius gali iškeisti į robotus. Robotizacija ne visiems verslams tinka. Norintys dirbti tikrai neliks be darbo, ypač žinant, kad šiandien darbuotojų labai trūksta“, – ramina A. Stulpinas.

Anot jo, darbuotojams šiandien labiau reikėtų baimintis ne dėl vykstančių skaitmenizacijos procesų, bet labiau galvoti apie kvalifikacijos kėlimą: „Šiuolaikinis gyvenimas verčia visus mokytis ir tobulėti, todėl tie, kurie nespės sekti paskui augančią rinką ir nekels savo kvalifikacijos, dėl to gali labiau nukentėti nei dėl technologijų progreso.“

Jis negali tiksliai pasakyti, kokių specialybių darbuotojų verslininkams labiausiai reikės po penkerių metų, tačiau patikino, kad žmonių, įgijusių techninį išsilavinimą, visada reikės.

„Manau, kad gyvenant technologijų amžiuje, įgiję techninį išsilavinimą ar informacinių technologijų ir sistemų laipsnį tikrai turės perspektyvų“, – svarsto A. Stulpinas.

Jo nuomone, tai nereiškia, kad dabar visi turi tapti informacinių technologijų žinovais. Pasaulis didelis, todėl žmonės, neradę mėgstamo darbo Lietuvoje, save realizuoti galės kitose šalyse, vadinasi, tikrai neliks be pajamų šaltinio.

Daugiau skaitykite čia

© Šiaulių naujienos