1Šiauliečius kvietė Karjeros ir kontaktų klubas

Lapkričio 23d. Akropolis kelioms valandoms virto darbo birža. Antrus metus iš eilės organizuotame „Karjeros ir kontaktų klube“ visi ieškantys darbo turėjo galimybę neformalioje aplinkoje susitikti su potencialiais darbdaviais, pasikalbėti ir galbūt susirasti ar pakeisti darbą.

Svarbiausias vaidmuo – personalo skyriui

Viena renginio dalis buvo skirta su personalu dirbantiems įmonių specialistams. Jie turėjo galimybę dalyvauti konferencijoje „Konstantos ir pokyčiai personalo valdyme: nuo besikeičiančių įstatymų iki dirbtinio intelekto“, kurioje buvo kalbama apie naujausias pokyčių tendencijas personalo srityje.

Vėliau vyko įmonių vadovų, personalo specialistų susitikimai su potencialiais darbuotojais.

Ieškantiems darbo tai buvo puiki galimybė neformalioje aplinkoje pabendrauti su įmonių vadovais, sužinoti, kokios specialybės yra labiausiai pageidaujamos mieste ir regione, o darbdaviams – surasti naujų darbuotojų ar praktikantų, sužinoti darbuotojų lūkesčius. Renginyje dalyvavo daug didžiausių Šiaulių miesto ir regionų įmonių.
„Karjeros ir kontaktų klubas“ – unikali galimybė tiesiogiai bendrauti su darbdaviais, klausti visų rūpimų klausimų, išsamiau sužinoti apie įmonių veiklą: gaminamą produkciją, teikiamas paslaugas, klientus, pasiekimus ir laimėjimus, taip pat pačiam prisistatyti tiesiogiai darbdaviams“, – teigė Šiaulių pramonininkų asociacijos (ŠPA) vykdantysis direktorius Egidijus Anglickis.

ŠPA prezidentas Alvydas Stulpinas „Šiaulių naujienoms“ komentavo, kad šiandien personalo tema verslui yra viena iš svarbiausių. Personalo skyriaus darbuotojų darbas tampa vienu iš pagrindinių sraigtelių įmonėje. Vadovų dešiniąja ranka neretai tampa būtent personalo vadovai. Personalo vadovai deleguojami į įmonių valdybą, kurioje sprendžiami klausimai, susiję su įmonių plėtra, jų ateitimi, kasdieniais darbais. „Šiandien personalo skyriaus atstovai įgauna svarbią poziciją, vystant verslą, keliant darbuotojų kvalifikaciją ir susiduriant su naujais iššūkiais. Būtent apie tai ir buvo kalbama vykusioje konferencijoje“, – sakė A. Stulpinas.

Tikisi rasti motyvuotų darbuotojų

Pramonininkų atstovas teigiamai atsiliepė ir apie suteiktą galimybę potencialiems darbuotojams ir darbdaviams pabendrauti tarpusavyje neformalioje aplinkoje. Pasinaudoję suteikta proga, šiauliečiai sužinojo darbdavių lūkesčius, gavo informacijos apie verslininkų patiriamus iššūkius. „Mes, pramonininkai, visada sakome, kad darbuotojus norime priimti į savo įmones. Svarbiausia, kad darbuotojams nepritrūktų noro, jog jų akys degtų. Tuomet mes jiems viską duosime, išmokysime ir suteiksime dideles galimybes Šiauliuose ir ne tik“, – pabrėžė A. Stulpinas.

UAB „Baltik vairas“ personalo vadovė Jūratė Sobutienė patikino, kad dalyvavimas renginyje – tai vienas iš būdų pristatyti įmonę ir galbūt atrasti naujų darbuotojų. Ji neslėpė, kad ne sezono metu įmonei darbuotojų pritrūksta, todėl samdomi įvairias kompetencijas turintys asmenys, o vėliau pagal turimas žinias jiems parenkama tinkamiausia darbo vieta.

„Darbo rinka keičiasi taip, kad mes žmogui darbo vietą pritaikome pagal jo turimą kompetenciją. Nebeieškome žmogaus konkrečiai darbo vietai“, – tikino J. Sobutienė. Ji kalbėjo, kad tokie renginiai iš tiesų duoda rezultatų. Jeigu įmonės neranda darbuotojų, tai bent jau susiranda praktikantų ar užmezga ryšį. „Manau, visada reikia bandyti. Nepavykus ko nors įdarbinti iš karto, vis tiek lieka kontaktai. Galiausiai atsiranda daugiau žmonių, panorusių kreiptis į įmonę ir išbandyti ką nors naujo“, – sakė personalo vadovė.

Apie vykusį Karjeros ir kontaktų klubą galite matyti parengtoje etaplius video medžiagoje: https://www.youtube.com/watch?time_continue=551&v=WZSSgQEiHho