Šiaulių pramonininkų asociacijai – 30 metų

2019 m. liepos 3 d.

Šiandien Šiaulių pramonininkus vienijančiai organizacijai sukanka 30 metų. Įsteigus asociaciją, jos nariais tapo 36 Šiaulių gamybos įmonės. Šiandien asociacija vienija 84 įmones ir organizacijas, o pramonės sektorius vėl lyderiauja tiek Šiaulių mieste, tiek regione.
Šiaulių pramonės atstovai steigti juos vienijančią organizaciją nutarė grįžę iš steigiamojo Lietuvos pramonininkų asociacijos (dabar – konfederacija) suvažiavimo. 1989 metų liepos 3 dieną įregistruoti Šiaulių miesto pramonininkų asociacijos įstatai. Pirmuoju Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentu tapęs Leonas Karpalavičius tuomet akcentavo, kad pagrindiniai ŠPA tikslai – padėti įmonėms tapti savarankiškomis ir efektyviau persiorientuoti į laisvąją rinką. Taip pat – pasiekti tokią gaminių kokybę, kad užrašas „Pagaminta Šiauliuose“, taptų garantija, jog tai verta pirkti.

„Dabar matome, kiek iššūkių laukė Šiaulių pramonės – santvarkų kaita ir dvi krizės tapo rimtais išbandymais. Juos atlaikė ne visi. Tačiau senąsias gamyklas keitė naujos ir šiandien mes vėl esame pramonės miestas. Tokia istorija lėmė, kad šiuo metu Šiauliuose turime labai diferencijuotą pramonę. Kuri yra kur kas lankstesnė ir atsparesnė įvairiems išbandymams – vienos ar net kelių įmonių pokyčiai nebeturi tokios įtakos visam miestui, kaip buvo prieš 30 ar 20 metų. Be abejo, tai nereiškia, kad šiandien Šiaulių pramonininkams yra viskas paprasta. Šiandien mes pasitinkame naujus iššūkius. Būtina skaitmenizuotis ir keistis greitai bei efektyviai, nes konkurencinė kova tik aštrės. Turime būti stiprūs ir pasiruošę“,- teigė dabartinis Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas.

Šiuo metu Šiaulių mieste gamybos sektorius pirmauja daugelyje pozicijų. Gamyba užsiima beveik 400 įvairiausių įmonių, jose dirba daugiau kaip 15000 žmonių. Kasmetinė apyvarta viršija 700 milijonus eurų. Keliasdešimties Šiaulių miesto įmonių apyvarta viršija 5 milijonus eurų, jų produkcija keliauja į dešimtis pasaulio šalių. Daugiau kaip pusė investicijų Šiauliuose tenka pramonės sektoriui.

ŠPA 30-metį paminės konferencija rugsėjo 5 dieną Ch. Frenkelio viloje. Jos metu bus apdovanoti labiausiai nusilpelnę Šiaulių regiono lyderiai, pristatytas specialiai šiai progai sukurtas medalis.

Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentai:

1989 m. – 1995 m. – Leonas Karpalavičius. 1995 m. – 1997 m. – Steponas Bytautas.

1997 m. – 2000 m. – Kazys Žvirblis. 2000 m. – 2001 m. – Jonas Adomavičius.

2001 m. – 2007 m. – Alvydas Stulpinas. 2009 m. – 2011 m. – Arūnas Rupšys.

Nuo 2011 m. ŠPA prezidentas – A. Stulpinas.