Šiaulių pramonininkų asociacijos 30-mečiui dedikuotoje konferencijoje – padėkos kuriantiems ir dirbantiems

2019 m. rugsėjo 5 d.

Rugsėjo 5 d. Šiauliuose, Ch. Frenkelio viloje vyko konferencija „XXI a. pramonė: ateities lyderystė”. Konferencijos organizatoriai – Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių pramonininkų asociacija, šiais metais mininti veiklos trisdešimtmetį.

Konferencija prasidėjo pagerbiant bene didžiausią indėlį Šiaulių regiono pramonei padariusio pramonininko Ch. Frenkelio pagerbimu prie jo paminklo. Kuris ŠPA iniciatyva pastatytas prieš penkerius metus, asociacijai minint 25-erių metų jubiliejų.

Konferencijos dalyvius sveikindamas Šiaulių miesto meras Artūras Visockas akcentavo pramonininkų rolės svarbą regionui ir miestui. „Šiandien prasidedančių Šiaulių dienų renginiai taip pat organizuoti privačiomis iniciatyvomis. Tai – geriausia iliustracija, koks naudingas miesto ir verslo bendradarbiavimas“,- tvirtino meras.

Konferenciją atidarydamas ŠPA prezidentas Alvydas Stulpinas prisiminė 1989 m. asociaciją kūrusios iniciatyvinės grupės narius Romualdą Armalį, Romualdą Bruzgulį, Antaną Buitkų, Henriką Elenbergą, Leoną Karpalavičių, Stanislovą Vytautą Vaišvilą, Romualdą Virbicką, Sigitą Vilčiauską. Vienas iš jų – Rimgaudas Mickus ir šiandien aktyviai dirba asociacijos labui, yra ŠPA tarybos narys.

„Pirmasis ŠPA prezidentas, Leonas Karpalavičius, viename pirmųjų savo interviu akcentavo, kad pagrindiniai asociacijos tikslai – padėti įmonėms tapti savarankiškomis ir efektyviau persiorientuoti į laisvąją rinką. Taip pat – pasiekti tokią gaminių kokybę, kad užrašas „Pagaminta Šiauliuose“, taptų garantija, jog tai verta pirkti. Šiandien tai ir turime. Daugybė Šiaulių įmonių gaminių tapo kokybės etalonu mūsų šalyje. Konkuruoja ir neretai laimi Europoje bei kituose žemynuose. „Pagaminta Šiauliuose” gal ir nėra užrašyta ant kiekvieno gaminio, bet juos tikrai rastume netikėčiausiose pasaulio vietose. Per 30 metų mes labai sustiprėjome. Mūsų nariais šiuo metu yra ne tik miesto, bet ir regiono įmonės, taip pat turime ir puikių partnerių – tiek kitas verslo organizacijas, tiek miesto ir šalies politikus. Tai mums kartu leidžia kurti ir gyvuoti dar ilgai“,- teigė A. Stulpinas.

Konferencijos dalyvius sveikindamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis priminė, kokiu puikiu plataus matymo pavyzdžiu visai šalies pramonei yra vienas Šiaulių pramonės tėvų Chaimas Frenkelis. „Nuostabu, kad daugiau kaip prieš 100 metų jis žaliavas pirko Pietų Amerikoje, o jo odos fabriko gaminiai pasiekdavo ir tolimąją Aziją. Tokia drąsa realizuoti svajones turi tapti mūsų paskata“,- sakė R. Dargis.

ŠPA trisdešimtčio proga sveikino Panevėžio, Kauno, Klaipėdos, Mažeikių pramonininkų atstovai, Seimo nariai V. Čmilytė – Nielsen, R. Baškienė bei A. Gumuliauskas.

Pirmoji konferencijos pranešėja, Šiaulių miesto savivaldybės Ekonomikos ir investicijų skyriaus atstovė Aistė Petkuvienė pristatė verslo galimybes Šiaulių mieste. Gydytojas psichiatras, psichoterapeutas doc. dr. Eugenijus Laurinaitis kalbėjo apie tai, kodėl net ir robotizacijos bei aukštųjų technologijų amžiuje vis dar reikia vertinti ir mylėti darbuotoją.

ISM Vadybos ir Ekonomikos Universiteto įkūrėjas, Adizes instituto (JAV) Lietuvoje vadovas Dr. Virginijus Kundrotas akcentavo lyderių rolę 21-ojo amžiaus organizacijoje. Ir koks jis turi būti – supermenas ar vadovas tiesiog suprantantis organizacijos dinamiką?

Konferencijos metu tradiciškai teikiamos ŠPA įsteigtos Ch. Frenkelio vardo nominacijos pramonės lyderiams ir labiausiai nusipelniusiems pramonės įmonių darbuotojams.

Šių metų naujovė – ŠPA trisdešimtmečiui sukurtas medalis. Konferencijos metu 30 jų išdalinta aktyviausiems asociacijos nariams, visuomenės veikėjams, miesto bei šalies politikams.

Pagrindine – Ch. Frenkelio nominacija įvertinti Rimgaudas Mickus, Natalija Šedžiuvienė ir Česlovas Kasputis. Jiems įteiktos Ch. Frenkelio skulptūrėlės. ŠPA garbės ženklas įteiktas R. Dargiui, LPK aukso ženklai – Daivai Šorienei ir Dariui Balčiūnui.

Profesijos riterių apdovanojimai skiriami labiausiai pasižymėjusiems pramonės įmonių, asociacijos narių, darbuotojams. Šiandien profesijos riteriais pripažinti Jurgita Karalevičienė, Ginta Gerikaitė, Saulius Palepšaitis, Sigitas Vitkus, Darius Aprimas, Ričardas Masalskis, Ruslanas Chramovas, Irena Buteliauskienė, Vida Kuveikienė, Mindaugas Štabokas, Ernestas Barauskas, Milda Čepaitienė, Ramunas Undžis.