T. Janužio manymu, Šiauliuose darbuotojų atlyginimai didės

Pristatome neseniai Šiaulių pramonininkų asociacijos nare tapusią įmonę – UAB „Lietmeta“. Jos direktoriaus Tomo Janužio teigimu, Šiauliai turi tvirtus pramonės pamatus, ir tai įrodo nuolat augantis gamybos įmonių skaičius.

– Kodėl nutarėte tapti ŠPA bendruomenės nariu?

– Gavau patikimą rekomendaciją prisijungti prie ŠPA. Papildomi kontaktai, susitikimai ir bendradarbiavimas su verslo žmonėmis, ypač atstovais iš mums labai svarbaus Šiaulių regiono, tikrai bus naudingi.

– Kokia yra įmonės, kuriai vadovaujate, veiklos sritis?

– Pagrindiniai įmonės klientai yra gamybinės kompanijos. Mūsų veiklos sritis – gofruoto kartono, jo gaminių gamyba ir prekyba. Tai vidutinio dydžio bendrovė, kurioje dirba maždaug 60 darbuotojų. UAB „Lietmeta“ gyvuoja jau 12 metų, ir galima drąsiai teigti, kad sėkmingai plečiasi bei auga.

– Jūsų nuomone, kuo įmonė, kuriai vadovaujate, yra pranašesnė už kitas?

– Kokie mūsų pranašumai ir trūkumai geriau atsakytų mūsų klientai, bet tikslas – kuo daugiau trūkumų paversti pranašumais ir tapti mūsų verslo sektoriaus rinkos lyderiais.

– O kur jūs augote kaip specialistas? Kur įgijote išsilavinimą?

– Šiaulių kolegijoje įgijau įmonių ir įstaigų verslo administravimo bakalauro laipsnį. Iškart po studijų baigimo išsikėliau tikslą nuo studentiškų darbų (dirbau degalinės operatoriumi, pardavėju-konsultantu, emigranto duonos ragavau) įsidarbinti „lengvo kalibro“ vadovavimo srityje ir UAB „4 Vėjai ir Ko“ pradėjau dirbti mažmeninės prekybos vadyboje. Netrukus gavau pasiūlymą įsidarbinti kitoje įmonėje, pirkimų vadybininko pozicijoje, kurioje praleidau beveik 8 metus. Čia ir įgijau itin reikšmingos patirties, ypač pirkimų srityje. Įmonėje užaugau kaip specialistas, tad jutau, jog esu pasirengęs naujam žingsniui – tapti padalinio vadovu. Deja, toje darbovietėje šios pareigos buvo tvirtai užimtos.

– Visgi jūsų laukė karjeros šuolis.

– 2013-asiais dirbau pirkimų padalinio vadovu Norvegijos kapitalo įmonėje. Gana greitai mano patirtį įvertino UAB „Fauga“ ir pasiūlė tapti pirkimų padalinio vadovu. Po neįtikėtino tempo, naujų patirčių ir iššūkių kupino periodo, nusprendžiau atsikvėpti ir permąstyti ateities planus. Tad natūraliu karjeros žingsniu tapo UAB „Lietmeta“.

– Be jokios abejonės, turite su įmone susijusių planų. Kokie jie?

– Pagrindinis planas arba iššūkis – augti, plėstis, atsinaujinti ir išsilaikyti nuožmioje konkurencinėje kovoje. Tuo pačiu išlaikyti puikias darbo sąlygas darbuotojams suteikiančios kompanijos vardą. Šiemet įgyvendinama kaip niekad daug projektų: įmonė ruošiama ISO ir FSC sertifikavimui, nuo pagrindų renovuojama gofruoto kartono gamybos linija, planuojamas naujo našesnio įrengimo įsigijimas, saulės elektrinės įrengimas.

– Kas, jūsų manymu, yra pramonės ateitis? Ko reikia, kad Šiauliai išliktų stipriu pramonės centru?

– Daug kompanijų mieste auga ir plečiasi, atsidaro naujos. Turbūt rimčiausia visos pramonės Šiauliuose problema – darbuotojų stygius. Kita vertus, ši situacija yra gera žinia patiems darbuotojams – atlyginimų lygis neišvengiamai kils. Jis kyla ir dabar – mūsų įmonėje vidutinis atlyginimų dydis per pastaruosius metus išaugo maždaug 15-20%. Nemanau, jog tai pabaiga. Džiaugiuosi tokiais pokyčiais – mūsų įmonė yra už motyvuojančius gerų darbuotojų atlyginimus.

Asmeninio archyvo nuotr.