IMG_2029Šiauliuose pagaminti produktai eksportuojami į egzotiškus kraštus

Viena didžiausių didmenine prekyba užsiimančių įmonių UAB „Ruvera“ savo veiklą pradėjo ir sėkmingai tęsia Šiaulių mieste. Veterinarinius produktus gaminanti ir eksportuojanti įmonė pasiūlą praplėtė ir žmonėms skirtais išorinio vartojimo produktai su biologiškai aktyviais augaliniais ingredientais. Nors įmonės vadovas Arūnas Rupšys neslepia, kad miestas nėra strategiškai patogiausias vystyti tokio pobūdžio veiklą ir ne kartą kilo minčių persikelti, visgi naujasis gamybai skirtas cechas kils būtent Šiauliuose.

Ryžtasi gaminti

Šiaulių mieste įsikūrusiai UAB „Ruvera“ įmonei šiemet – 21-eri metai. Prieš pradedant vystyti veiklą, pagrindinis tikslas, pasak įmonės vadovo Arūno Rupšio, buvo didmeninė prekyba.
„Tai yra specializuota prekyba susijusi su veterinariniais produktais: vaistais, pašarais, ir jų priedais bei kitais daugiau žemės ūkiui skirtais produktais“, – sako šiaulietis įmonės vadovas.
Nors įmonės veiklos pradžioje buvo akumuliuojamas, atvežamas ir paskirstomas tam tikras produktų kiekis, vėliau imta svarstyti ir nuosavos gamybos galimybes.

2003 metais, remdamiesi Europos Sąjungos Geros gamybos praktikos reikalavimais, įmonėje pradėti gaminti pusiau kietos formos veterinariniai vaistai. 2005 metais įmonei išduotas Geros Gamybos Praktikos pažymėjimas. Tais pačiais metais visa produktų gamyba buvo sertifikuota pagal kokybės valdymo sistemų standarto ISO 9001:2009 ir aplinkos apsaugos sistemų standarto ISO 14000:2009 reikalavimus.
Įmonę garsina kartu su šalies mokslininkais kuriami ir gaminami tepalai, kremai bei įvairūs geliai. Veiklos pradžioje gaminių asortimentas buvo gerokai kuklesnis, nei UAB „Ruvera“ gali pasiūlyti šiandien. Produkcijos asortimente yra apie 40 skirtingų veterinarinių produktų ir apie 20 skirtų būtent žmonėms. Gamybinė veikla plėtojama po prekiniu ženklu „Inobio“. Pasak Arūno Rupšio, įmonėje nuolat diegiamos naujos technologijos, gerinančios produktų gamybos procesus.

2014 metais mokslo ir įmonės bendradarbiavimas už naujų bei inovatyvių produktų sukūrimą įvertintas Lietuvos valstybine mokslo premija. Kokybė ir saugumas, pasak įmonės vadovo, visuomet buvo pagrindinis UAB „Ruvera“ prioritetas, dėl to bendradarbiaujama su Lietuvos nacionaline laboratorija, taip pat su Varšuvos laboratorija bei kitais partneriais, kurie padeda įmonei užtikrinti aukščiausią gaminių kokybę.
Prekes eksportuoja į 25 šalis

Kasmet UAB „Ruvera“ pagamina ir į rinką išleidžia net iki dešimties naujų produktų. Eksporto galimybės taip pat nuolat plečiamos – šiuo metu įmonė savo produkciją gabena į 25 šalis. Be kaimyninių šalių, su kuriomis užmegztas itin glaudus bendradarbiavimas, prekės eksportuojamos į tolimąjį Egiptą, Albaniją, Moldaviją, Olandiją, Turkiją ir daugelį kitų valstybių. Tiesa, pasak įmonės vadovo, ne visos šalys Lietuvoje pagamintą produkciją įsileidžia lengvai.

„Tačiau galėčiau pasakyti, kad už to slypi žmonės, slypi pastangos ir inovacijos“,- pabrėžia A. Rupšys.
Kiekvienas kraštas turi savo tradicijas, todėl prieš ruošiantis gaminti vieną ar kitą produktą, būtina greitai bei lanksčiai reaguoti į rinkos poreikius. Kad ir Lietuvoje plačiai paplitusios medetkos. Svetur šis augalas nėra itin populiarus, tačiau vietinėje rinkoje esti galybė produktų, kurių vienas pagrindinių ingredientų – medetka. A. Rupšys teigia, kad taikantis į skirtingas rinkas, tenka naudoti ir bendrinius augalus, tokius kaip eukaliptas ar arbatmedis.

Būti specializuotais – iššūkis

Rinkoje būti specializuotais – nėra lengva misija. Ilgametė darbo patirtis įmonės vadovui įrodė, kad iššūkių tokio pobūdžio versle nestinga.
„Tai yra išskirtinė rinka. Kai specializacija yra pakankamai siaura, ji negali apimti ypač daug klientų, realizacijos galimybės yra ribotos“, – pasakoja Šiauliuose įsikūrusios įmonės vadovas.
Būtent dėl šių priežasčių, 2010 metais įmonė, atlikusi daugybę tyrimų, pradėjo plėsti gamybą ir išleido naują žmonėms skirtą produktų liniją.

Prekiniu ženklu „Inobio Humanica“ pažymėta produkcija rinkoje įsitvirtina pamažu, mat su produktais, skirtais žmonėms, yra kur kas sudėtingiau dėl įvairių ribojimų.
„Tarp kosmetikos ir vaisto trūksta vienos jungiamosios grandies. Čia yra aliuzijos, kuomet natūralius produktus bandoma prilyginti vaistams, jeigu indikacijoje bus parašyta, kad tai padeda daugiau negu odai“,- taip apie Europos rinkoje susiklosčiusią situaciją pasakoja šiaulietis A. Rupšys.
Apie didžiulę žmonėms gaminamų produktų konkurenciją rinkoje neslepia ir įmonės vadovas, nepaisant to, produktų linija taip pat nuolat plečiama. Lietuvoje ir kaimyninėje Latvijoje įmonė turi per 700 klientų. Šią rinką, pasak Arūno Rupšio, fiksuoja, prižiūri ir aptarnauja pati įmonė, tuo tarpu kitose šalyse taikoma distribucinė sistema.

Gamyba bus plečiama Šiauliuose

Paklaustas apie įmonės pelną, pakilimus ir nuopuolius, UAB „Ruvera“ vadovas pripažįsta, kad pastarieji dveji metai – ne iš lengvųjų.
„Kadangi verslas yra glaudžiai susijęs su žemės ūkiu, ypač gyvulininkyste, o, kaip žinia, šiandien yra pasaulinė krizė, mes džiaugiamės išlaikę rezultatą. Per visą veiklos laikotarpį buvo keletas didesnių šuolių į priekį, fiksuotas iki 60 proc. augimas, tačiau šiandien esame daug maž sustoję“, – neslepia A. Rupšys.
Vis tik pagrindinis įmonės tikslas – plėsti tiek žmonių, tiek gyvūnų linijos prekių gamybą, remiantis natūralių produktų išvestinėmis – eteriniais aliejais, ekstraktais.
Šiuo metu UAB „Ruvera“ yra parengusi projektą ir Šiauliuose šiemet turėtų išdygti dar vienas gamybai skirtas cechas, kuriame bus plečiamas naujas produktų ratas.

„Buvo ne kartą kilęs noras Šiaulius palikti. Tokį verslą dėl tinkamos darbuotojų bazės geriausia vystyti Kaune“,- teigia A. Rupšys, tačiau pripažįsta, kad vis tik nuspręsta likti čia, Šiauliuose.
Capture

Etaplius.lt medžiaga