img-5591M. Sinkevičius Šiauliuose atidarė praktinių gamtamokslinių ir inžinerinių kompetencijų tobulinimo laboratoriją.

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius atidarė pirmą kartą Šiauliuose įsikūrusią dvi dienas veiksiančią praktinių gamtamokslinių ir inžinerinių kompetencijų tobulinimo laboratoriją. Joje Šiaulių regiono jaunimas turės progą iš arčiau susipažinti su inžinerinės pramonės įmonių gaminiais, išbandyti pažangią įrangą bei išgirsti aktualią informaciją apie perspektyvias šiandienos ir ateities profesijas.

„Lietuvos inžinerijos pramonė yra vienas pagrindinių šalies ekonomikos ramsčių, sukuriančių bene daugiausia darbo vietų. Ši pramonės šaka kuria ateities technologijas ir artimiausiu metu jos pozicijos tik stiprės. Tikiu, kad šis projektas prisidės prie Šiaulių, kaip inžinerinės pramonės miesto, raidos, o jaunimas sužinos pažangių skaitmeninių technologijų atveriamas naujas galimybes darbo rinkoje“, – sako ūkio ministras M. Sinkevičius.

Pirmąją renginio dieną Chaimo Frenkelio viloje renginio „Atvira inžinerinės pramonės laboratorija“ lankytojai turės galimybę apžiūrėti Šiaulių miesto inžinerinės pramonės įmonių gaminius, pabendrauti su studentais, kurie pristatys geriausius baigiamuosius darbus, išgirsti Estijos ir Vokietijos technologijų perdavimo ekspertų pranešimus apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą 4-osios pramonės revoliucijos kontekste.

Interaktyviuose Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos infomobiliuose bus galima išbandyti pažangią įrangą: 3D spausdintuvus, staklių valdymo ir gamybos ciklo imitavimo programas, žmogaus fiziologinių savybių testavimo įrangą, mokomuosius stendus.

Trečiadienis, antroji renginio diena, bus skirtas praktinėms technologinių ir gamtamokslinių įgūdžių dirbtuvėms „Pagamink ir išbandyk“. Renginio dalyviai dirbs ir varžysis trijose sekcijose: „3D projektavimas ir spausdinimas“, „Nuostabieji šviestukai“, „Nuotoliniu būdu valdomų modelių konstravimas ir varžybos“.

Antradienį ministras M. Sinkevičius taip pat dalyvavo Šiaulių pramonininkų asociacijos IV metinėje konferencijoje „Pramonė 4.0: strategija ir praktika“ ir Ch. Frenkelio nominacijos teikimo iškilmėse, kur kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu ir Šiaulių miesto meru Artūru Visocku pasveikino laimėtojus.

M. Sinkevičius taip pat apsilankė Šiauliuose įsikūrusioje įmonėje „Bodesa“, kuri yra viena didžiausių stiklo paketų gamintojų Baltijos šalyse. Ši įmonė yra gavusi 2,1 mln. eurų finansavimą pagal Ūkio ministerijos administruojamą Europos Sąjungos investicijų priemonę „Regio Invest LT+“. Finansavimas skirtas įmonės gamybinio pastato rekonstrukcijai ir moderniai įrangai įsigyti, bendra projekto vertė – 6,36 mln. eurų, jo įgyvendinimą planuojama baigti 2019 metais.

Capture