Verslo pagalba pasiekė medikus ir didmiesčiuose, ir regionuose

2020 m. balandžio 22 d.

Trečiadienį ir ketvirtadienį gydymo įstaigas visoje Lietuvoje pasieks trečioji ir didžiausia siuntos su apsaugos priemonėmis dalis, įsigyta už verslo – Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ir Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) bei jų narių – suaukotas lėšas. Už surinktą paramą medikų bendruomenei šįkart perduodama daugiau kaip 31 tūkst. respiratorių FFP2 bei vienkartinių kaukių, daugiau kaip 12 tūkst. apsauginių akinių, apie 8 tūkst. chalatų, apie 4 tūkst. kombinezonų ir antbačių, 2,5 tūkst. apsauginių veido skydelių.

Ir verslas, ir gyventojai, susiduriantys su dėl koronaviruso stringančia logistika ir trūkinėjančiomis tiekimo grandinėmis, pastarąsias savaites gyvena nerimu ir laukimu. Visgi laukiamiausios siuntos šiuo įtemptu metu yra kroviniai su apsaugos priemonėmis – ne visada be nesklandumų iš Kinijos pasiekiantys Lietuvą. Paramos organizatoriams talkino nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija LINAVA, UAB „Ginestra” ir UAB „Hoptransa”.

Pirmoji respiratorių siunta, kuria pavyko gauti ypatingos skubos tvarka, Lietuvos gydymo įstaigas pasiekė dar kovo pabaigoje. Iš viso šios akcijos metu suaukota virš 423 tūkst., o medikams išdalinta jau virš 63 tūkst. respiratorių ir kitų apsaugos priemonių.