iggsgc14870-1200x800Verslo tarybos posėdyje pristatytas miesto biudžetas ir aptarti valstybinės žemės nuomos mokesčio klausimai.

Vasario mėnesį vykusiame verslo tarybos posėdyje savivaldybės atstovai prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams pristatė 2017 metų biudžetą. Vasario mėnesio pradžioje miesto savivaldybės taryboje patvirtintas biudžetas siekia 98 mln. 46 tūkst. eurų. Didžiąją dalį biudžeto lėšų planuojama surinkti iš gyventojų pajamų mokesčio. Posėdžio metu diskutuota ir apie tai, kad mieste gali būti ūkio subjektų, kurie vykdo veiklą nepasirašę valstybinės žemės nuomos sutarčių ir nemoka žemės nuomos mokesčio.

„Mokesčių administravimas turėtų būti geresnis ir tie, kurie suteikia sau teisę nemokėti mokesčių kitų sąskaita, neturi būti toleruojami“, – kalbėjo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas.

Susitikimo metu diskutuota apie tai, kad nekilnojamojo turto ir žemės nuomos mokesčius galėtų administruoti savivaldybės, o ne Valstybinė mokesčių inspekcija.

Verslo tarybos posėdyje buvo pateiktas siūlymas, kad žemės nuomos sutarčių nepasirašę ir žemės nuomos mokesčio nemokantys ūkio subjektai būtų įpareigoti šį mokestį sumokėti už visą nemokėtą laikotarpį.

Vadovaujantis Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu, valstybinės žemės naudotojams, kurie nėra sudarę žemės sklypų nuomos sutarčių, taikomas maksimalus – 4,0 procentų žemės vertės mokesčio tarifas. Šis sprendimas įsigaliojo nuo 2017 m. sausio 1 d.

Capture etaplius.lt medžiaga