Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto projektas 2016 m.Pirmajame ŠPA tarybos posėdyje – apie biudžetą, projektus ir naujas idėjas

 

Šių metų sausio 20 dieną, įvyko pirmasis 2016 m. ŠPA tarybos posėdis. Jau tampa tradicija, kad metus taryba pradeda susipažindama su miesto biudžetu 2016 metams. Biudžeto projektą pristačiusi Šiaulių miesto savivaldybės finansų skyriaus vedėja Daiva Kerutienė, teigė, kad šių metų biudžetas palyginus su praėjusias metais ženkliai nedidėjo, savivaldybė stengsis šiais metais padengti įsiskolinimus, o didesni projektai vyks 2017 m.

 

Be investicijų nėra perspektyvų
Šiaulių pramonininkų reakcija į biudžeto projektą nebuvo vienareikšmiška. „Biudžetas subalansuotas, saugus. Numatyta grąžinti net dalį miesto skolų. Tačiau judesio jokio.“ – replikavo ŠPA vice prezidentas Arūnas Rupšys. Jam antrino ir ŠPA prezidentas Alvydas Stulpinas – „Šiemet nejudėsime pirmyn. Toks biudžetas – ne vienas ir ne du miesto žingsniai atgal.“
A. Stulpino teigimu, planuojamo 2016 metų miesto savivaldybės biudžeto dydis siekia per 85 milijonus eurų, tačiau pinigai išskirstyti „einamosioms“ sritims – nė cento nenumatyta investiciniams projektams.
„Jokių iššūkių, jokių idėjų nenumatyta šiems metams. Nė vieno rimto projekto kol kas neįtraukta. Savivaldybėje jokių ilgų atostogų nebuvo. Kodėl niekas nebuvo suplanuota? Gyvenkime metus ir nieko nedarykime? Laukime stebuklo, tik kažin, ar jis įvyks?“ – stebėjosi verslininkas.
„Toks kelias, mūsų, pridėtinę vertę kuriančių žmonių akimis, yra trumpas. Miestas be investicinių planų yra be perspektyvų. Taip merdėdami skęsime. Savivaldybė šiuo atveju neduoda deramo tempo miesto gyvenimui. Tai matydami ūkio subjektai gali ir jau pradeda galvoti apie pasitraukimą, investicijas į kitus miestus. Ypač kai Šiauliuose emigracija siekia tokį mastą“, – perspėjo apie grėsmes Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas.
Šiaulių pramonininkų asociacija inicijuos susitikimą su Savivaldybės vadovais. „Klausime, kodėl jų šiųmetiniai planai yra be ambicijų. Kaip verslininkai galėtų prisidėti – idėjomis ir darbais. Reikia sėsti prie bendro stalo. Dabar bendradarbiavimas yra atskirtas – kiekvienas rūpinamės savo sritimis“, – sako A. Stulpinas.

 

Prognozuoja „užkampio“ likimą
Viceprezidentas Arūnas Rupšys taip pat stebisi, kad biudžete nenumatyta investicinių projektų. Svarsto: „Gal Šiaulių savivaldybė bijo veikti? Juk iki šiol mieste nemažai nesėkmingų projektų: Menų inkubatorius, Viešasis logistikos centras“.
Nenumatyta lėšų ir URBAN programos projektams įgyvendinti. Tik projektams rengti. Šiauliams 2014–2020 metams ketinama skirti 23,9 milijono eurų. 85 proc. lėšų skirs Europos Sąjunga, 7,5 procento bus iš valstybės biudžeto ir 7,5 procento – iš Savivaldybės biudžeto.
„Turime informacijos, kad yra apskaičiuotas procentas, kiek Savivaldybė gali kasmet skirti prisidėti prie investicinių projektų. Ši suma per metus siekia apie 1,5 milijono eurų. Jei šiemet nieko nesuplanavo, vėliau bus sunku prie projektų prisidėti tiek, kiek reikės. Savivaldybė gali būti nepajėgi įgyvendinti visų suplanuotų darbų“, – mano A. Rupšys.
Jis įsitikinęs: būtina gerinti socialinę aplinką, kad gyventojai jaustųsi patogiai, „gera miesto aplinka traukia darbuotojus atvykti ir likti“. Lieka mažiau priežasčių ir emigruoti.
„Kol kas Šiaulius supa tamsios spalvos. Jei tai tęsis ir toliau, liksime užkampiu“, – mano A. Rupšys.

 

Pristatyti Šiaulių sporto planai
Apie šių ir artimiausių metų planus kalbėjo ir Šiaulių miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas, kuris ne tik pasiūlė naujų projektų įgyvendinimui, tačiau pateikė pasiūlymų bendradarbiauti su Šiaulių verslininkams, kuriant sveikesnį bei sportiškesnį miestą.
Posėdyje taip pat pristatyta ir ŠPA veiklos ataskaita ir biudžetas už 2015 metus. 2015 metais ŠPA narių skaičius išaugo nuo 76 iki 91.