Šiaulių „Cherry Servers“ auga dviženkliais skaičiais

Didėjant į debesis besikeliančių įmonių skaičiui, duomenų centrai (DC) džiaugiasi dviženkliu augimu. Štai Šiaulių bendrovė „Cherry Servers“ šiemet jau antrą kartą plečia savo duomenų centrą. Be to, nuspręsta, kad plėtrai suvaldyti dabartinės vadovų komandos nebeužtenka. Įmonėje kuriama valdyba, o direktoriaus postas perleidžiamas samdomam specialistui.

Bendrovė savo duomenų centre šiemet įrengia jau antrą maždaug 50 kv. m ploto modulį, nors šie darbai buvo planuoti tik 2017 m. „Cherry Servers“ nuo pat pradžių savo duomenų centro (DC) plėtrą vykdo etapais arba, kaip sako pati bendrovė, – moduliais. Kai įrengti moduliai (tiksliau – juose esantys serveriai) užpildomi, bendrovė iš pastato, kuriame įkurtas DC, savininkų išsinuomoja dar 50 kv. m ploto ir jį pritaiko DC reikmėms. Po kurio laiko procesas kartojamas.

„Plečiantis tokiu būdu nebūtina iš karto investuoti didelių sumų. Vieno modulio mums paprastai užtekdavo 1–1,5 metų. Šiuo metu nuomojamės iš viso apie 550 kv. m ploto. O prireikus, galime bet kada išsinuomoti daugiau“, – aiškina dr. Remigijus Laurutis, dabartinis bendrovės direktorius, steigėjas ir vienas didžiausių dalininkų.
VŽ rašė, kad šių metų pavasarį „Cherry Servers“, gavusi „NorwayGrants“ paramą, įrengė ir paleido ketvirtą DC modulį. 2017 m. bendrovė planavo imtis penktojo. Tačiau klientų ir jiems reikalingų išteklių poreikis auga sparčiau, nei planuota. Todėl 5 modulį imta įrengti jau šiemet.

2017-ųjų planą p. Laurutis brėžia paprastai: išlaikyti apie 50% siekiantį pajamų augimo tempą, panašią kaip šiemet – apie 25–27% – EBITDA maržą ir panašų investicijų į DC tempą. Taip pat planuojama atidaryti atstovybę JAV.

Smulki globali įmonė

„Cherry Servers“ šiuo metu turi 41 darbuotoją. Įmonės šių metų trijų ketvirčių apyvarta siekia apie 1,6 mln. Eur (tiek pat kiek pernai per visus metus), o investicijos per šį laikotarpį – 0,7 mln. Eur. Per visus šiuos metus bendrovė planuoja gauti apie 2,2 mln. Eur pajamų, o investicijoms, daugiausia į DC plėtrą, žada skirti 1 mln. Eur. Kitais metais planuojama gauti 3,2 mln. Eur pajamų ir 1,4 mln. Eur skirti investicijoms.
Šiaulių įmonė beveik visas savo serverių infrastruktūros paslaugas eksportuoja, o jos veiklos geografija apima daugiau nei 130 šalių. Kompanija užsienyje veikia su eksporto rinkoms sukurtu prekės ženklu „Baltic servers“.
Šiemet 90% Lietuvos klientų (visus smulkius) įmonė perkėlė į antrinę savo bendrovę UAB „Cloudlix“, o pati „Cherry Servers“ susitelkė į užsienio klientus.

Juos įmonė pasiekia iš Lietuvos, naudodama aktyvių pardavimų, interneto rinkodaros ir reklamos įrankių mišinį, įskaitant ir „Google“ paslaugas.

Tačiau aptarnauti visų klientų viena „Cherry Servers“ nespėja. Todėl imta dalį aptarnavimo paslaugų, tokių kaip skambučių centro, pirkti iš išorės, ypač kitose laiko zonose esančiuose regionuose. Šiemet šiauliečiai pasamdė įmonę Kanadoje, kad ši aptarnautų Šiaurės Amerikos laiko zonose esančius klientus.
Be to, „Cherry Servers“ šiuo metu diegia paslaugų valdymo kokybės ir saugumo standartus ISO 20000 ir ISO 27000.

Kuria valdybą

Įmonės vadovai sako, kad plėtra įsibėgėja sparčiau, nei planuota, o sprendimų priėmimas ir įgyvendinimas lėtėja, darosi sunku suvaldyti visus vienu metu vykstančius procesus ir partnerių veiklą užsienyje. Todėl keičiama įmonės valdymo struktūra.

Valdybos pirmininku tampa dr. Remigijus Laurutis, dabartinis bendrovės direktorius, steigėjas ir vienas didžiausių dalininkų (per 30% akcijų). Vadovavimą kasdienėms operacijoms ir generalinio direktoriaus postą perima buvęs jo pavaduotojas verslo plėtrai Artūras Lazejevas.

„Kai įmonė auga bemaž po 50% kasmet, ji niekada negyvena ramiai, kiekvieni metai būna vis kitokie, atsiranda vis naujų iššūkių, planų. Be to, mes nuolat ieškome išorinių finansavimo šaltinių. Visa tai reikia valdyti. Pavyzdžiui, iškilo profesionalaus finansininko klausimas. Per valdybą lengviau prisitraukti stiprių žmonių, kurie pakonsultuotų ir kartu prisiimtų dalį atsakomybės. Tas pats, pavyzdžiui, ir su rinkodara. Norim sukurti valdybą iš įvairių sričių profesionalų, o vadybos profesionalą skiriam generaliniu direktoriumi. Aš pats po 15 metų vadovavimo einu į valdybos pirmininkus“, – komentuoja p. Laurutis.

Jis taip pat užsimena, kad priimti strateginius sprendimus, galinčius lemti bendrovės ateitį, balsavimo principu valdyboje yra kur kas lengviau nei vienam direktoriui.

Auga ir kitos DC paslaugas teikiančios bendrovės. VŽ rašė, kad „Teo“ šiemet balandį Vilniaus Žirmūnų mikrorajone atidarė naują duomenų centrą. Plečiasi „Lietuvos energijos“ grupės valdomas „Data Inn“.

logo_big

vz.lt medžiaga